دانلود فایل(تحقیق در مورد نهضت حسینی )

تحقیق در مورد نهضت حسینی |دانلود فایل|بی اُ|1556410|تحقیق در مورد نهضت حسینی ,نهضت حسینی,دانلود تحقیق در مورد نهضت حسینی ,نهضت,حسینی
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق در مورد نهضت حسینی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 19 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مقدمه

نهضت حسینی، نهضتی مقدس است. پاکی، صداقت، وفا و غیرت، بی اعتنایی به دنیا و دفاع از فضیلت ها در آن موج می زند. انقلاب امام حسین، به ما درس وفا و توحید و شرافت می آموزد. فرزند پیغمبر با خون خود درخت اسلام را که رو به خشکیدگی گذاشته بود آبیاری کرد. واقعه عاشورا، یک امر عادی نیست که به سادگی از کنار آن گذر کنیم، بلکه واقعه ای بسیار عظیم است که به دین نبوی حیاتی دوباره می بخشید، ضمناً از حادثه ی عاشورا می توان درس ها و پیام های بزرگ و زندگی ساز که حیات معنوی انسان را تضمین می کند، گرفت. هر چند در طول تاریخ، تلاش های بسیاری برای خاموش کردن این مشعل روشن هدایت انجام دادند؛ اما موفق نشدند که دل های مصلحان عاشورایی و شیفته اهل بیت را از مسیر حقیقی منحرف و به سمت و سوی باطل بکشانند.

در اینجا نقش هدایت گری علماء و فقهای متعهد بر همگان روشن و آشکار است.

امید است این جزوه ی ناچیز مورد قبول درگاه خداوند و امام حسین (ع) و ذخیره ای باشد برای قبر و قیامت ما.

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آل الطاهرین

امام حسین (ع) در خانه ای چشم به جهان گشود که محل نزول قرآن بود و جبرئیل (ع) بدون اجازه به آنجا وارد نمی شد. حسین تربیت شده رسول خدا و علی بن ابی طالب و زهرای مرضیه (س) است که آنان مربی تمام بشر بودند. حضرت زهرا (س) در خصوص نقش تربیتی پدر و همسرش فرمود: محمد و علی (ع) پدر امت هستند، کجی های زندگی مردم را راست و انحرافات را اصلاح می نمایند و مردم را از عذاب همیشگی نجات می دهند اگر مردم از آنان پیروی کنند نعمت های بی پایان آنها ارزانی می شود.

در آسمان پر ستاره خاندان وحی، وقتی حسین بن علی طلوع کرد چشمان جهانیان را خیره کرد زیرا قرار بود حسین (ع) جهان را با انقلابش تحت تاثیر قرار دهد؛ بنا بود این نوزاد به ابر مردی تبدیل شود که بزرگترین حرکت حماسی تاریخ بشر را شکل بدهد آری بنا بود حسین (ع) با تعالیم تربیتی محمد و علی و فاطمه (س) به الگویی بی نظیر برای تمامی انسان های آرمان خواه دنیا تبدیل شود که محبتش دل تمام کاینات را تسخیر کند، حتی آفریدگارش نیز کوچکترین ناراحتی او را تحمل نکند.

نقل شده است: حسن و حسین (ع) در خردسالی خط نوشتند، حسن گفت: خط من خوب است حسین گفت: نخیر خط من از تو بهتر است، دوان دوان نزد جد مهربانشان رسول خدا (ص) آمدند تا میانشان داوری کند، حسن گفت: یا رسول الله! ببین خط من چقدر زیباست! حسین از آن طرف گفت: نخیر یا رسول الله خط من از حسن زیباتر است مگر نه؟! پیامبر خدا، متحیر ماند کدام را برتر بداند چون واقعا هر دو خط خیلی خوبی نوشته بودند، فرمود: عزیزان من! پیش مادرتان بروید (تا او با مهر مادری بین شما داوری کند) وقتی آن دو قرص ماه پیش مادرشان آمده و نوشته خود را نشان دادند حضرت زهرا هم نتوانست قضاوت کند با دنیایی از حیرت فرمود خدایا من چه کنم و چگونه میان دو نور دیده ام قضاوت کنم؟ تا این که فکرش رسید بگوید: نور دو چشمانم خط دوتایتان هم خوب است من یک مسابقه دیگر نیز میان شما می گذارم و آن این که دانه های گردنبدم را بر سر شما می پاشم هر کدامتان از جواهرهای این گردنبند بیشتر جمع کند او خطش زیبا و زورش بیشتر است. بچه ها دست بکار شدند و هر کدامشان تلاش کردند تا از دانه های گردنبند تعداد بیشتری جمع کنند، دانه ها به طور مساوی جمع شدند یکی مانده بود که هر کدام آن را بر می داشت او برنده می شد؛ حسین از سویی دستش را دراز کرد تا آن دانه را بردارد حسن نیز از سوی دیگر، در این هنگام جبرئیل به امر خدا فرود آمد آن دانه را دو نیم کرد و هر کدامشان نیمی را برداشتند تا دل هیچک محزون نشود؟! سبحان الله! اینها کیستند که خدا راضی نمی شود این اندازه هم دلشان بکشند و متاثر شوند؟!

آری حسین جان! تو محبوب خدایی. تو بناست یگانه مربی و تنها آموزگار عشق و ایثار برای جامعه بشری باشی. حسین جان! به تصویر کشیدن چهره زیبای تو چقدر سخت است کدام هنرمند می تواند شخصیت آسمانی و متعالی تو را آن گونه که بودی بنمایش بگذارد؟ چرا که افق فکری و شخصیت والای حسین بن علی آنقدر بلند است که مرغ اندیشه کسی قادر به پرواز به بلندای آن نیست؛

پیامبر اسلام (ص) فرمود: برای کشته شدن حسین حرارتی در دل مومنین هست که هرگز سرد نخواهد شد.

والسلام علیکم

ویژگی های مکتب تربیتی امام حسین (ع)

بدون شک امام حسین (ع) نهضت بزرگی را در عصر خود رهبری کرد و با روش نوین و حماسی خود موجی در تاریخ بشر ایجاد کرد که دامنه آن تا قیام قیامت امتداد خواهد داشت و این نهضت خونین موجب بیداری نه تنها مسلمانان بلکه باعث دگرگونی در کل جهان گردید. تا کنون از زاویه های مختلف به زندگی شخصی و دوران امامت و شخصیت فکری و حماسی امام حسین، و نهضت و قیام عاشورا نگریسته شده است. باید گفت که پیرامون شخصیت امام حسین و ماهیت نهضت حسینی هر چه تحقیق و بررسی صورت بگیرد و سخن گفته شود باز حق مطلب ادا نشده است.

روایت شده است شخصی خدمت امام حسین (ع) رسید و عرض کرد: من مردی گناهکارم و در برابر گناه تاب نمی آورم، مرا نصیحتی بکنید امام حسین (ع) فرمود: پنج کار را انجام بده، آن گاه هر چه می خواهی گناه کن؛ اول: روزی خدا را مخور و هر چه می خواهی گناه کن؛ دوم: از قلمرو فرمانروایی خدا بیرون شو و هر چه می خواهی گناه کن؛ سوم: به جایی درآ، که خدا تو را نبیند و هر چه می خواهی گناه کن؛ چهارم: وقتی فرشته مرگ برای قبض روحت آمد او را از خود دور کن و هر چه خواستی گناه کن؛ پنجم: هر گاه مالک دوزخ تو را در آتش افکند، در آتش مرو و هر چه می خواهی گناه کن».

امام حسین (ع) به ما می آموزد که انسان خودش را فقط باید نیازمند خداوند بداند تا از همه کس بی نیاز گردد.مطالب دیگر:
📚طرح توجیهی تولید رب فلفل📚طرح توجیهی تولید ساچمه فولادی📚طرح توجیهی تولید پیاز خشک آماده طبخ📚طرح توجیهی تولید ترانس مهتابی 40وات و 20 وات با ظرفیت تولید 40000عدد سالانه📚طرح توجیهی تولید پلاسما در خوراک دام📚طرح توجیهی تولید پودر کربنات کلسیم📚طرح توجیهی تولید بسته بندی عسل با ظرفیت 240تن📚طرح توجیهی تولید بیسکوییت ساده و میشکا📚طرح توجیهی تولید البسه چرمی📚طرح توجیهی تولید بستنی چوبی و لیوانی و...📚طرح توجیهی تولید اسانس های گیاهی📚طرح توجیهی تولید اسنک و پفک📚طرح توجیهی تولید آبمیوه و کمپوت و کنستانتره و نکتار📚طرح توجیهی تولید اتانول📚طرح توجیهی تولید آب معدنی ویتامینه📚طرح توجیهی تولید آبمیوه📚طرح توجیهی تولید آب اکسیژنه📚آموزش کامل جوشکاری به روش TIG📚اپلیکیشن معلم پیانو📚اپلیکیشن گروه یاب تلگرام📚اپلیکیشن گاوصندوق📚اپلیکیشن کسب درآمد خانگی📚اپلیکیشن سامانه مخابرات همراه📚اپلیکیشن بیوگرافی بازیگران نسخه اندروید📚اپلیکیشن ردیاب هوشمند